8.2 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 3, 2020

Pikniğe Gideceklere 8 Tavsiye

Pikniğe Gideceklere 8 Tavsiye Şimdi bu yazımın sizlere pikniğe gideceklere 8 tavsiye adı altında gerekli bilgileri vereceğiz. Açık havada yazın ve güneşin tadını çıkartmak hem...

Latest Posts

Toprak Kokusu

Karantinada 46.gün. Bir çoğumuz gibi bizde evde hayat başladığından beri eve hapsolmuş şekilde yaşıyoruz. Dile kolay evden çıkmadan geçen 46 gün! Dışarıda yaşadığımız hayatın...

Coronavirus Nedir

Coronavirus Nedir COVID-19 COVID-19, Aralık 2019’da Çin’de ortaya çıkan yeni koronavirüsün neden olduğu hastalıktır. COVID-19 semptomları arasında öksürük, ateş ve nefes darlığı bulunur. Coronavirus ciddi bulaşıcı bir hastalıktır...

Dee Snider’ın Hayatı

Dee Snider'ın Hayatı Dee Snider “Daniel“ Dee ”Snider, Amerikalı bir şarkıcı-söz yazarı, senarist, radyo kişiliği ve oyuncu. 1980'de heavy metal grubu Twisted Sister'in ana vokali...

Depremde Yapılması Gerekenler

Depremde Yapılması Gerekenler Kendinizi ve ailenizi deprem için hazırlayın Depreme hazırlanmak için FEMA üç şey hazırlamanızı önerir: eviniz, aileniz ve topluluğunuz. Ailenizden her birinin bir deprem...

Metro Exodus incelemesi

Metro, karanlık, yeraltı hayatta kalma-korku atmosferi ile bilinen bir seridir, işin hiçbir zaman yeraltında olmasına bağlı olmadığı ortaya çıktı. Üçüncü oyun Metro Exodus, single player olarak serinin geriliminden ödün vermeden kıyamet sonrası yüzeye başarıyla getiriyor. Metro Exodus incelemesi için detaylı bir rehber hazırladık.

Metro Exodus incelemesi

Çoğu birinci şahıs atışçıların tempoyu sürekli arttırmaya niyetli göründüğü bir çağda Metro Exodus, zaman ayırdığınız talebini tazeliyor. Bu bir kaçış silahı deneyimi değil; Hikaye odaklı bir tetikçide yaşadığım en atmosferik ve detay bakımından zengin ortamlardan bazılarında düşük kalmaya devam eden bir gezinme. Metro’nun daha çok etkileyici bir insan deneyimine odaklanmak lehine öncüllerinin doğaüstü temalarını önemseyen bir hikayesi ve rahatlamak için çok fazla yer vermeden size daha fazla özgürlük sağlayan seviye tasarımıyla Metro Exodus, bu serinin tam anlamıyla gerçekleşmesini sağlıyor.

Metro Exodus incelemesi
Metro Exodus incelemesi

Metro Exodus incelemesi: Ön Bakış

Metro olaylarından iki yıl sonra toplanan: Last Light, büyük ölçüde müstakil Metro Exodus’un hikayesi, ana kahramanı Artyom’un, karısı Ana’nın ve Albay Miller’in önderlik ettiği Spartan Rangers’ın hayatta kalma ekibinin kötü durumunu takip ediyor. Bu hareketlilik, bir Metro oyununda daha önce hiç görmediğimiz göz kamaştırıcı çeşitler getiriyor: yıl boyunca süren kıtalararası yolculukları, her durakta ulaştıkça mevsimsel kaymaya başlıyor ve sizi karla kaplı batırılmış serpintilerden kumlu arazilere götürüyor.

Metro Exodus incelemesi

Bu seviyeler ayrıca önceki iki Metro oyunundan beklediklerimizden çok daha açık, ancak bu, geleneksel yeraltı koridorlarını keşfetmek için çok fazla zaman harcayacağınız anlamına gelmiyor. Pek çok hikaye hedefi hala Metro serisinin üzerine kurulu olduğu yeraltındaki türlere inmenizi gerektiriyor ışık efektleri ve yüksek kaliteli ortam sesi üzerindeki nesiller boyunca atlayan bir sıçrama sayesinde, her zamankinden daha fazla uğursuz ve klostrofobik hissettiriyor.

Yüzeyde, daha büyük, kum havuzu tarzı tasmalar rahatlatır ve değerli kaynaklar ya da günlük hurdaya dökülecek ses kayıtları ve değerli kaynaklar ya da günlük artıklar için keşfedilebilen terk edilmiş evler bularak daha fazla özgürlükle burnunuzu çekmenize izin verir. Ancak, açık havadayken bile, Metro Exodus, Hazar çöl seviyesindeki aralıklı kum fırtınasıyla çevrenizi gizleyerek ya da orman vadisinde saldırabilecekleri köpek sürüsü getirerek, kaygı seviyenizi kırmızıya düşürmenin yollarını bulur. Gündüz / gece döngüsü, güneş battığında, A’dan B’ye giderken sizi şaşırtmak için daha fazla mutantın ortaya çıktığını da belirtir (bu, daha riskli biriyseniz, birini kullanarak elle değiştirebileceğiniz bir döngüdür). yatakların bir kısmı peyzajla doludur). Oyunda tüm bu faktörlerle, Metro Exodus nefes almak için fazla yer bırakmadan sizi geniş açık alanlara götürmeyi başarıyor.

Metro Exodus incelemesi

Metro Exodus inanılmaz derecede ayrıntılı ortamlara ve son derece ürkütücü ses tasarımına sahiptir, ancak müdahaleci menüleri ve ekran göstergelerini en aza indirgemek, sizi dünyasında başarılı bir şekilde topraklamanız kadar önemlidir. Bir sonraki hedefiniz, ufukta uçan bir yol işaretçisi ile değil, Artyom’un bileğinde pusula iğnesi yönünde bulunan ince bir vuruşla size gösterilir. Benzer şekilde, ekranın köşesinde sizi ilgilendiren alanlarla boğuşan hiçbir harita yoktur; bunun yerine, uzaktaki bir kabinin mum ışığında yanıp sönmesi, merakımı canlandırmak ve beni keşif yolundan çıkarmak için genellikle yeterliydi.

Metro Exodus incelemesi

Metro Exodus’taki HUD elementleri daha fazla organik olsaydı, buğday çimi ile harmanlanır ve yüzlü olarak kullanılırdı. Bununla birlikte, batırmayı engelleyen tek şey, her seviyeyi açan günlük girişlerini yüksek sesle okumasına rağmen, Artyom’un Metro Exodus’ta bir kez daha tamamen sessiz bir kahramanı olmasıdır. Sesini bir dakika duymak bir anlam ifade etmiyor ve diğer karakterlerle yüz yüze konuştuğunda sessizleştiğini görüyor ve dışarıdayken Aurora’dan radyo ile iletişim kurduklarında daha saçma geliyor. Sessiz bir kahramanı yapacaksanız, tamamen ona bağlı kalmanız gerekir.

Metro Exodus incelemesi
Metro Exodus incelemesi

Metro Exodus incelemesi: Sırt Çantası Turu

Metro Exodus, cephaneye dayalı para birimi sisteminden uzak durmakta ve seleflerinden her seviyedeki birkaç yerde bulunan tezgahta ve çalışma sırasında belli eşyaları yapmak için kullanılabilecek bir sırt çantası lehine silahlandırmaktadır. Sırt çantası sadece tatar yayı cıvataları ve atma bıçakları gibi gizli odaklı mermileri üretmek için kullanılabildiğinden ve mermiler ile av tüfeği mermileri yalnızca çalışma tezgahlarında yaratılabiliyor ya da düşmüş düşmanlardan bir seferde atılıyor, bu sistem hala çok fazla. cephaneyi korumak ve her atış yapmak için tasarlanmış.

Sırt çantasını Metro Exodus deneyimine paha biçilemez bir ek olarak buldum, özellikle de bir üsse dönmeden silah parçalarını değiştirebilme özelliğini de beraberinde getiriyor. Gece düştüğünde, örneğin bir gece görüş kapsamı için mercek keskin nişancı tüfeğimi hızla değiştirebildim. Ya da kendimi daha hareketli bir düşman setine karşı bulduğumda, av tüfeğimin bileşenlerini dengelemek için her zaman ince ayar yapmak kullanışlı oldu.

Metro Exodus incelemesi

Aslında, istikrarlı amaç, bu sefer her zamankinden daha önemlidir, çünkü insan düşmanları belirgin bir şekilde daha zeki görünmekte, yangınla mücadele sırasında birbirleriyle iletişim kurmakta ve etrafta dolanmak üzere akıllıca manevra yapmaktadırlar. Ampulleri sökmeye devam edebilir, gizlemek için gölgeleri olan bir alanı doldurmak için lambaları söndürürken, bir düşman bir ışığın söndüğünü fark ederse araştırmaya geleceklerdir. Bu, güvenli bir şeyler çalmaya çalışırken bile ayak parmaklarınızda sizi biraz daha tutar.

Metro Exodus incelemesi

Metro Exodus, tetik parmağınızı çizmeniz için size bolca fırsat sunuyor, ancak gizli yaklaşım pencereden dışarı çıktığı için mutantlar daha düzensiz ve acele saldırılarını açığa çıkarır ve çoğu zaman zor kazanılmış, kurşun bazlı eşyaları harcamak zorunda kalırsınız. Ayrıca, hızlıca baltalama yapan yamuklarla yapılan bir tesisatın üstünden geçen bir kurulum sırasında ortaya çıkan heyecan verici bir çekim gibi – hızını kayda değer bir şekilde değiştiren bir dizi özel sekans vardır – böylece Artyom’un yolculuğunun tamamını kalıcı bir çömelme yürüyüşünde yaşamayacaksınız.

Metro Exodus incelemesi

Silah sesi güzel ve çıtır çıtırdır. Çöl çevrelerinde kendilerini kamufle eden ve son dakikada sizi şaşırtan ve yeryüzündeki derin bölümlerde bulunan hafif ürkütücü yaratıklara kadar sizi şaşırtmak için çok çeşitli mutant düşman tipleri vardır. Lambaları kapatmadan önce fenerinizin ışığı ile zayıflatın. Her bir mutant türü, üstesinden gelmek için kendine özgü bir stratejiye gereksinim duyar, bu da Metro Exodus’un savaşının nadiren tekrarlanır hale geldiği anlamına gelir.

Metro Exodus incelemesi
Metro Exodus incelemesi

Metro Exodus incelemesi: Düşünce Treni

Metro Exodus’ta geçirdiğiniz zamanın büyük bir kısmı Aurora’dan uzak ve yalnız gezilerde geçirildiğinden, seyahat eden trende bulunan ana seviyelere yerleşen oynanabilir vinyetler, size karakterlerin geri kalanı ile rahatlama ve bağlanma imkanı sunar. İster Albay Miller ile bir sigara içiyor, isterse paylaşılan kabininizin mahremiyetinde Ana ile sessiz bir zaman geçirse de, yolculuk sürerken mürettebatı biraz daha iyi tanıma ve kendi bireysellerine daha fazla yatırım yapma fırsatını yakaladım.

Metro Exodus incelemesi

Özellikle bu bölümlerdeki eylemlerimin daha küçük etkilerini görmekten çok hoşlandım; Aurora’nın tek çocuk yolcusu için bir seviyede kayıp bir oyuncak ayı için isteğe bağlı ve tehlikeli bir av almak için yola çıktım ve birkaç saat sonra trende sevgiyle oynadığını görmek beni mutlu etti. Tabi ki eylem için sadece Metro Exodus’a giriyorsanız, bir sonraki durağı tetiklemek ve istediği şekilde dehşeti devam ettirmek için doğrudan ana kabindeki haritaya gidebilirsiniz.

Metro Exodus incelemesi

Metro Exodus’taki diğer eylemler, oyundaki bahisler sizin için her zaman net olmasa da, çok daha çarpıcı sonuçlar doğuracak. Bir karakterin bir tekneyi kan dökmeden bir korsan kabuğundan çalma talimatına uymadığımda, sadece görünen Aurora ekibinden üyelerinden birine intikam aldı. Yine başka bir zamanda, bir seviyeyi bitirdim ve Duke adlı karakterini canlı tutmak için bir başarı elde ettim; bu beni gerçekten tehlikede olduğunu bilmediğim için şaşırttı. Tüm bu eylemler, hangi olası sonuçlardan hangisini elde edeceğinizi belirlemeye kelebek etkisi koyduğundan, onları etkileyen parametrelerin her zaman net olmadığı ikinci kez oynandığında belli oluyor.

Metro Exodus incelemesi
Metro Exodus incelemesi

Karar

Metro Exodus incelemesi

Metro Exodus, dizinin korku uyandırıcı formülünü alır ve kıyamet sonrası fps arasında Metro oyunlarını unutulmaz ve ayırt edici kılan baskıcı gerilimi kaybetmeden onu geniş, sandbox benzeri seviyelere aktarır. Oyun gerçekten güzel 10 üzerinden 9.7 veriyoruz.

Metro Exodus incelemesi yazımızı beğendiyseniz, Devil May Cry 5 inceleme yazımızıda okumanızı öneririz.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmeyi Unutmayın

Facebook

Instagram

Twitter

Latest Posts

Toprak Kokusu

Karantinada 46.gün. Bir çoğumuz gibi bizde evde hayat başladığından beri eve hapsolmuş şekilde yaşıyoruz. Dile kolay evden çıkmadan geçen 46 gün! Dışarıda yaşadığımız hayatın...

Coronavirus Nedir

Coronavirus Nedir COVID-19 COVID-19, Aralık 2019’da Çin’de ortaya çıkan yeni koronavirüsün neden olduğu hastalıktır. COVID-19 semptomları arasında öksürük, ateş ve nefes darlığı bulunur. Coronavirus ciddi bulaşıcı bir hastalıktır...

Dee Snider’ın Hayatı

Dee Snider'ın Hayatı Dee Snider “Daniel“ Dee ”Snider, Amerikalı bir şarkıcı-söz yazarı, senarist, radyo kişiliği ve oyuncu. 1980'de heavy metal grubu Twisted Sister'in ana vokali...

Depremde Yapılması Gerekenler

Depremde Yapılması Gerekenler Kendinizi ve ailenizi deprem için hazırlayın Depreme hazırlanmak için FEMA üç şey hazırlamanızı önerir: eviniz, aileniz ve topluluğunuz. Ailenizden her birinin bir deprem...

Bunlara'da Bakın

Canlılar Nasıl Oluştu

Canlılar Nasıl Oluştu Önceki yazımdan bildiğiniz gibi bir teori hakkında konuşuyoruz. Evrendeki gerçek canlılar gezegenler mi? Sorunun cevabına gelmeden önce 2. bölüm olan canlılar nasıl oluştu...

En iyi Oyun Telefonları

En iyi Oyun Telefonları Bu keskin liste ile 2019'un en iyi oyun telefonları için seçtiklerimize bakın! En iyi oyun telefonları, üst düzey donanımları mümkün olan en...

World Of Warcraft Hikayesi

World Of Warcraft Hikayesi Warcraft'ın Tüm hikayesini bu seride paylaşıyorum. İlk yazı da genel bir hikaye anlatımı olacak daha sonra karakterler ve lore üzerine yazılar...

Yatırım Yapılacak En iyi 5 Saat

Yatırım Yapılacak En iyi 5 Saat Saat uzmanlarından ve sektör profesyonellerinden tavsiyeler ile! Mükemmel görünen ve değerini elinde tutacak bir saat satın almak istiyorsanız (ya da...

Oscar ödülleri Tam Listesi

Oscar ödülleri Tam Listesi 91. Oscar Ödülleri 30 Yıl sonra ilk kez sunucusuz gerçekleşen 91. Oscar ödülleri sahiplerini buldu. Los Angeles’ da gerçekleşen ödül töreni Türkiye...

Bülten

En son içeriklerden